Skip to main content

Похід на Піп Іван Чорногірський + Писаний Камінь та Верховина

Спокій, містика, долина туманів...Місце, де утворюється дощ... І заворожуюча краса гір. Це те, що чекає на Вас впродовж цього туру.

Маршрут: 1 день: Верховина - Писаний Камінь.

2 день: Полонина Смотрич - Смотрицькі водоспади - Гора Вухатий Камінь - Піп Іван Чорногірський - Гора Смотрич

Дата: 22-23 серпня
1 день: 

6.00 - виїзд зі Львова

8.00 - санітарна зупинка на ОККО. Можна поснідати  та випити кави

11.00 - прибуття в Верховину. 

11.30-12.30 - Майстер-клас з гри на трембіті та інших гуцульських інструментах у Музей-садиба "У трембітаря"

12.30-12.30 - Майстер-клас по в'язанню хустки та перемітки та екскурсія музеєм "Вишиванки"

13.30-14.30 - обід та поселення.

14.30 - 15.00 - переїзд до с. Буковець. 

15.00-19.00 - не обтяжливий похід на гору Писаний Камінь*

Тривалість походу: 4 години (2 год. - підйом, 1,5 год - спуск) 

Перепад висот: 300 м

Висота гори: 1220 м

Довжина маршруту у 2 боки: 9.5 км.

19.00 - поселення у готель. Вечеря.

*Хто не бажає йти на Писаний Камінь, може залишитись у готелі, самостійно відвідати музеї "Хата-стая", "Тіні забутих предків", музичних інструментів Романа Кумлика. Або просто гуляти Верховиною.

2 день: 

7.30** - сніданок

8.00 - 8.30 - переїзд до с. Красник. Пересідаємо у спецтранспорт

8.30-10.00 - переїзд ЗІЛ-ом на полонину Смотрич

10.00 - 18.00 - похід за маршрутом: Полонина Смотрич - Смотрицькі водоспади - Гора Вухатий Камінь - Піп Іван Чорногірський - Гора Смотрич - полонина Смотрич.

18.00 - 19.30 - спуск з полонини ЗІЛ-ом в Красник. Пересідаємо в автобус

20.00-01.00 - переїзд до Львова. 

**За бажанням групи у цей день програму можемо почати на годину швидше, щоб швидше повернутися до Львова.

Детальніше про об'єкти під час туру:

1 день: 

Першого дня подорожі пропонуємо Вам порівняно легкий відпочинок у горах. Таким чином Ви акліматизуєтесь, звикнете до гірського повітря. А ще, це дасть нам можливість гарно виспатись у готелі і розпочати похід на Піп Іван з самого ранку у 2 день подорожі.

Верховина - колишнє Жаб'є - серце Гуцульщини. Свого часу тут відпочивали Іван Франко, Михайло Коцюбинський, Ольга Кобилянська. А зараз тут багато авторських музеїв, де проводять цікаві майстер-класи: 

Музей "У трембітаря" колекція трембіт та розповідь людини, яка на них грає. Захоплююча історія виникнення найстарішого мобільного телефону в світі (трембіти) та можливість сфотографуватися і подути у трембіту! А ще, майстер-клас із гри на різних гуцульських інструментах.

Музей Вишиванка. Гуцули - це народ, який чи не найкраще в Україні вміє берегти свої прадавні традиції. А вишиванка - це код нації. У музеї Галинки Верховинки зібрано багато цікавих екземплярів стародавньої вишивки. А також на Вас чекає майстер-клас із зав'язування гуцульської хустки та перемітки! Що це таке ? Довідаєтесь під час цікавої розповіді від пані Галини!

Гора Писаний Камінь - надзвичайно містичне місце. А також місце сили. Кажуть, тут ходив Олекса Довбуш. А ще є легенда, що якщо на Писаному Камені покаламутити воду, можна накликати дощ. І це правда! На цій горі розташований цілий комплекс скель заввишки від 2 до 20 метрів! А шлях туди лежить через мальовничу полонину. Легкий похід з невеликим набором висот - всього лиш 300 м - чудово підійде як розминка перед походом на Піп Іван!

2 день:

Цього дня нас чекає основна ціль нашого походу - гора Піп Іван Чорногірський.

Ранок. Виїжджаємо автобусом. Пересідаємо у спецтранспорт - ГАЗ-66 або ЗІЛ та їдемо на полонину Смотрич. Звідти починаємо сходження. 

Локації під час гірського походу: 

Полонина Смотрич - висота 1200 м. Це одна з найпопулярніших полонин в Карпатах серед туристів, оскільки полонина лежить на перетині декількох гірських маршрутів. А ще звідси відкриваються красиві краєвиди. Ця полонина діюча, тут чабани живуть у колибах, випасають овець та корів, а також роблять традиційні карпатські сири, яких ми зможемо скуштувати.

Дземброньські водоспади (Смотрицькі водоспади) - каскадні водоспади неподалік від гори Смотрич. Висота найвищого каскаду - 10 метрів, а загальний перепад висод каскадів - 100 метрів.

Гора Вухатий Камінь - висота 1864 м. На цій вершині є чудернацькі скельні виступи, які в народі називають церквами. Вчені стверджують, що в давнину - це було місце поклоніння серед наших предків. Ці скелі мають цікавезні форми - це наслідок роботи вітру та дощу. Причому, дивлячись на скелі, кожен бачить різні форми. Та найчастіше мандрівники вбачають у цих скелях форму вуха - звідси і назва.

Гора Піп Іван - висота 2028 метрів. Справжня назва гори - Попіван - походить від звуку вітру на вершині, який немов попіває. Окрім того, в народі гора має ще як мінімум дві назви - Білий Слон та Чорногора. З гори відкриваються неймовірні краєвиди. А ще на цій горі є найвища будівля в Україні - астрономісна обсерваторія Білий Слон. Зводили цю споруду ще у далекі 30-ті роки. Свого часу обсерваторія займала 2 місце за значимістю в Європі та 6 у світі. Проте, з початком ІІ Світотої Війни - діяти перестала. А зараз - це популярний серед туристів об'єкт, з яким кожен мріє зробити фото.

Спускаємось з Піп Івана через гору Смотрич - висота 1898 м. Гора вкрита кам'яними розсипами. Вздовж верхньої частини гори тут також є скелі, які нагадують дивних тварин.

Ціна: 1550 грн. / особа

У вартість входить: 

- переїзд у автобусі

- супровід гіда та гірського провідника

- проживання у готелі (2-3-місне, 1 ніч)

- страхування під час подорожі

У вартість не входить:

- харчування (можна замовити додатково)

- Вхідні квитки: У трембітаря та Вишиванка - по 30 грн./особа.

Замовити Похід на гору Піп Іван можна:

Тел.:

+38 096 463 30 05

+38 063 279 98 91

WhatsApp, Viber:

+38 096 463 30 05

Skype: Dasha Zavaliy

Email:

info@ekskursiya.com.ua

 

Замовити подорож

Введіть деталі: