Похід на Піп Іван Чорногірський + Писаний Камінь та Верховина
Дата: 22-23 серпня
1 день:
6.00 - виїзд зі Львова
8.00 - санітарна зупинка на ОККО. Можна поснідати та випити кави
11.00 - прибуття в Верховину.
11.30-12.30 - Майстер-клас з гри на трембіті та інших гуцульських інструментах у Музей-садиба "У трембітаря"
12.30-12.30 - Майстер-клас по в'язанню хустки та перемітки та екскурсія музеєм "Вишиванки"
13.30-14.30 - обід та поселення.
14.30 - 15.00 - переїзд до с. Буковець.
15.00-19.00 - не обтяжливий похід на гору Писаний Камінь*
Тривалість походу: 4 години (2 год. - підйом, 1,5 год - спуск)
Перепад висот: 300 м
Висота гори: 1220 м
Довжина маршруту у 2 боки: 9.5 км.
19.00 - поселення у готель. Вечеря.
*Хто не бажає йти на Писаний Камінь, може залишитись у готелі, самостійно відвідати музеї "Хата-стая", "Тіні забутих предків", музичних інструментів Романа Кумлика. Або просто гуляти Верховиною.
2 день:
7.30** - сніданок
8.00 - 8.30 - переїзд до с. Красник. Пересідаємо у спецтранспорт
8.30-10.00 - переїзд ЗІЛ-ом на полонину Смотрич
10.00 - 18.00 - похід за маршрутом: Полонина Смотрич - Смотрицькі водоспади - Гора Вухатий Камінь - Піп Іван Чорногірський - Гора Смотрич - полонина Смотрич.
18.00 - 19.30 - спуск з полонини ЗІЛ-ом в Красник. Пересідаємо в автобус
20.00-01.00 - переїзд до Львова.
**За бажанням групи у цей день програму можемо почати на годину швидше, щоб швидше повернутися до Львова.
Детальніше про об'єкти під час туру:
1 день:
Першого дня подорожі пропонуємо Вам порівняно легкий відпочинок у горах. Таким чином Ви акліматизуєтесь, звикнете до гірського повітря. А ще, це дасть нам можливість гарно виспатись у готелі і розпочати похід на Піп Іван з самого ранку у 2 день подорожі.
Верховина - колишнє Жаб'є - серце Гуцульщини. Свого часу тут відпочивали Іван Франко, Михайло Коцюбинський, Ольга Кобилянська. А зараз тут багато авторських музеїв, де проводять цікаві майстер-класи:
Музей "У трембітаря" - колекція трембіт та розповідь людини, яка на них грає. Захоплююча історія виникнення найстарішого мобільного телефону в світі (трембіти) та можливість сфотографуватися і подути у трембіту! А ще, майстер-клас із гри на різних гуцульських інструментах.
Музей Вишиванка. Гуцули - це народ, який чи не найкраще в Україні вміє берегти свої прадавні традиції. А вишиванка - це код нації. У музеї Галинки Верховинки зібрано багато цікавих екземплярів стародавньої вишивки. А також на Вас чекає майстер-клас із зав'язування гуцульської хустки та перемітки! Що це таке ? Довідаєтесь під час цікавої розповіді від пані Галини!
Гора Писаний Камінь - надзвичайно містичне місце. А також місце сили. Кажуть, тут ходив Олекса Довбуш. А ще є легенда, що якщо на Писаному Камені покаламутити воду, можна накликати дощ. І це правда! На цій горі розташований цілий комплекс скель заввишки від 2 до 20 метрів! А шлях туди лежить через мальовничу полонину. Легкий похід з невеликим набором висот - всього лиш 300 м - чудово підійде як розминка перед походом на Піп Іван!
2 день:
Цього дня нас чекає основна ціль нашого походу - гора Піп Іван Чорногірський.
Ранок. Виїжджаємо автобусом. Пересідаємо у спецтранспорт - ГАЗ-66 або ЗІЛ та їдемо на полонину Смотрич. Звідти починаємо сходження.
Локації під час гірського походу:
Полонина Смотрич - висота 1200 м. Це одна з найпопулярніших полонин в Карпатах серед туристів, оскільки полонина лежить на перетині декількох гірських маршрутів. А ще звідси відкриваються красиві краєвиди. Ця полонина діюча, тут чабани живуть у колибах, випасають овець та корів, а також роблять традиційні карпатські сири, яких ми зможемо скуштувати.
Дземброньські водоспади (Смотрицькі водоспади) - каскадні водоспади неподалік від гори Смотрич. Висота найвищого каскаду - 10 метрів, а загальний перепад висод каскадів - 100 метрів.
Гора Вухатий Камінь - висота 1864 м. На цій вершині є чудернацькі скельні виступи, які в народі називають церквами. Вчені стверджують, що в давнину - це було місце поклоніння серед наших предків. Ці скелі мають цікавезні форми - це наслідок роботи вітру та дощу. Причому, дивлячись на скелі, кожен бачить різні форми. Та найчастіше мандрівники вбачають у цих скелях форму вуха - звідси і назва.
Гора Піп Іван - висота 2028 метрів. Справжня назва гори - Попіван - походить від звуку вітру на вершині, який немов попіває. Окрім того, в народі гора має ще як мінімум дві назви - Білий Слон та Чорногора. З гори відкриваються неймовірні краєвиди. А ще на цій горі є найвища будівля в Україні - астрономісна обсерваторія Білий Слон. Зводили цю споруду ще у далекі 30-ті роки. Свого часу обсерваторія займала 2 місце за значимістю в Європі та 6 у світі. Проте, з початком ІІ Світотої Війни - діяти перестала. А зараз - це популярний серед туристів об'єкт, з яким кожен мріє зробити фото.
Спускаємось з Піп Івана через гору Смотрич - висота 1898 м. Гора вкрита кам'яними розсипами. Вздовж верхньої частини гори тут також є скелі, які нагадують дивних тварин.
Ціна: 1550 грн. / особа
У вартість входить:
- переїзд у автобусі
- супровід гіда та гірського провідника
- проживання у готелі (2-3-місне, 1 ніч)
- страхування під час подорожі
У вартість не входить:
- харчування (можна замовити додатково)
- Вхідні квитки: У трембітаря та Вишиванка - по 30 грн./особа.
Замовити Похід на гору Піп Іван можна:
Тел.:
+38 096 463 30 05
+38 063 279 98 91
WhatsApp, Viber:
+38 096 463 30 05
Skype: Dasha Zavaliy
Email: