Партнери:

Все для суші
Храм Покрови Пресвятої Богородиці УАПЦ [Vox.com.ua] Портал українця безкоштовна розкрутка сайту, реєстрація в каталогах Яндекс цитирования Львівська єпархія УАПЦ Тут спілкуються українською Молодь пам’ятає Шухевича Походы: Крым, Кавказ. Рафтинг, конные туры.. Каталог туристических сайтов. ShiftCMS.net - Каталог сайтів Львова Каталог MyList.com.ua Каталог українських сайтів Пиши українською каталог сайтів Львівський каталог сайтів Яндекс цитирования Украина онлайн

Прогулянка вулицею Руською

Багато хто з туристів дивується назві цієї вулиці, адже у більшості вона асоціюється з росіянами. Насправді ж вулиця Руська була серцем українського кварталу міста, а українці гордо себе іменували русинами починаючи з часів Київської Русі.

Русини у Львові були значно обмежені в правах . Вони не могли купувати будинків за межами свого кварталу, торгувати вином чи пивом, вільно продавати сукно та вступати до нових ремесел і цехів. Русини боролись стосовно цих правових обмежень у 16-18 ст., але фактично вони продовжували існувати аж до розпаду Речі Посполитої.

Під час екскурсії ми пройдемо повз кам'яницю Войнаровського. У 17 ст. тут була одна з перших львівських друкарень, відкрита Михайлом Сльозкою. Під час реставрації будинку архітекторами було відкрито фрагменти готичної і ренесансної кладки на цьому будинку.

Наш гід по Львову заведе Вас до загадкового подвір'я кам'яниці Вартановичів. Тут заховався маленький левчик з гроном винограду в пащі. А також саме тут знаходиться відома кав'ярня "Під синьою фляжкою", яку часто не можуть знайти найвибагливіші туристи.

Пройшовшись вулицею Руською трошки далі, побуваємо біля кам'яниці Филиповичіів.  У 18 ст. її перебудували для грека Георгія Коцая. Він займався продажем книжок з братської друкарні Руського Ставропігійського братства і представляв інтереси руської громади при королівському дворі у Варшаві. А оскільки, у першу чергу він був купцем, то й будинок його прикрашають символи торгівлі - дельфіни, вітрильник, бочки з товарами та леви з кадуцеєм.

Усіх вражає будинок Товариства "Дністер". Він порівняно новий на цій вулиці, але вважається одним з найкращих зразків поєднання сецесії та українського національного стилю у Львові. А загадковий надпис "Р.Б. АЦЕ" перекладається як дата спорудження будівлі - "Року Божого 1906".

Навпроти будинку "Дністра" знаходиться одна з найвеличніших храмових споруд Львова - церква Успіння Пресвятої Богородиці, або як її називали раніше - Руська церква.

Навіть на значній віддалі від колишнього середмістя можна побачити її вежу - дзвінницю. А називають її вежею Корнякта. Адже саме грек Констянтин Корнякт дав кошти на спорудження вежі-дзвінниці та каплиці, що знаходиться поруч. 

Ця церква була незламною твердинею українського духу у Львові і досі залишається такою. При храмі ще з 16 ст. існує найстаріше православне братство України - Ставропігійське.

Детальніше довідатись про Руський квартал Львова, вулицю Руську та церкву Успіння Пресвятої Богородиці можна під час наступних екскурсій Львовом:

Opens internal link in current windowЕкскурсія "Вуличками старого Львова"

Opens internal link in current windowЕкскурсія "Храми Львова"

Opens internal link in current windowЕкскурсія "Легенди вечірнього Львова"

Топ-10 місць відвідати у Львові

1. Площа Ринок.

     Недарма Ринкову площу у Львові називають серцем міста, адже з давніх-давен тут вирішувались найважливіші питання та долі людей. 44 будинки та ратуша посередині, вісім вуличок, які відходять від площі, чотири фонтани, по три вікна на будинках, багато легенд та реальних історій – все це переплітається на Ринку.

А почалася історія Ринку ще за часів князя Лева, який з метою розширення міста дозволив міщанам тут будувати будинки. Пізніше, у 1349 році, польський король Казимир ІІІ переніс центр міста з сучасної площі Старий Ринок південніше і доручив німцям розбудовувати новий Ринок.

Відвідавши площу Ринок, Ви немов переноситесь у Львів 16-17 ст., коли була збудована більшість будинків на площі. Рекомендуємо також не полінуватись і піднятись на Ратушу оглянути панораму міста. Неповторні вражання і купа емоцій гарантовані.

Якщо Ви хочете прогулятись площею Ринок в компанії кваліфікованого гіда по Львову – маєте нагоду замовити екскурсію Львовом серед запропонованого переліку:

Opens internal link in current window"Вулицями старого Львова"

Opens internal link in current window"Знайомство з містом"

Opens internal link in current window"Площа Ринок - центр Львова"

Opens internal link in current window "Фотоекскурсії Львовом"

Opens internal link in current window"Львів - місто закоханих"

2. Високий замок

 Піднявшись на висоту 412 м над рівнем моря Ви маєте можливість оглянути усе місто як на долоні. На південь від Вас маленьким квадратиком розкинулось старе місто, на заході за схилами гори ховається район Підзамче – звідси й почалася історія міста. На північ веде давній Волинський торгівельний шлях, а на схід від Вас відкривається вид на найбільший парк Львова – «Знесіння» та гору Лева.

Колись на Високому замку стояла добре укріплена фортеця, яку не могли здобути вороги. Але у 1648 р. вона була здобута військами Богдана Хмельницького і пізніше її розібрали на будівельний камінь.

І хоча замку на горі вже давно немає, гора у свідомості львів’ян і гостей міста ще й досі залишається чимось святим.

Щоб досягнути її вершини потрібно пройти через парк, що розкинувся на схилах гори. Вже звідси з-за дерев відкривається вид на місто і Вас починають переповнювати емоції. 250 сходинок і Ви на вершині. А тут вже захвату немає меж! Слова зайві, варто просто оглядати.

Якщо Ви хочете відвідати Високий Замок в компанії кваліфікованого екскурсовода по Львову - пропонуємо Вам обрати екскурсію по Львову серед запропонованого списку:

Opens internal link in current window"Княжий Львів"

Opens internal link in current window"Мандрівка Львовом на колесах"

Opens internal link in current window"Знайомство з містом"

Opens internal link in current window"Фотоекскурсії Львовом"

3. Оперний театр

     Це безсумніву візитна картка Львова. Один з трьох найкрасивіших Опер в Європі та один з десяти найгарніших в світі. А спорудив театр талановитий архітектор Зигмунд Горголевський. Він запропонував змістити русло річки Полтви, щоб у майбутньому вона не підтоплювала театр. Це значно здешевило будівельні роботи, оскільки на цій ділянці ніхто не хотів вести жодних будівельних робіт і вона пустувала.

Бездоганні скульптури Комедії та Трагедії, муз, радостей та страждань життя, геніїв, та вагітної львівської Слави прикрашають театр.

Навіть якщо Ви не шанувальник опери та балету, рекомендую завітати всередину театру. Там також є чому здивуватися – ошатний вестибюль, дзеркальний зал та зала глядачів.

Звичайно, театр можна оглянути самостійно, але краще замовити для цього екскурсовода, який проведе для Вас Opens internal link in current windowнезабутню екскурсію Оперним театром, розповість про загадкову театральну символіку та легенди, що оповивають Оперний театр. 

4. Каплиця Боїмів

     Ще одне чудо Львова. Мавзолей родини Боїмів з єдиною у світі сидячою скульптурою Ісуса Христа, який з даху каплиці оглядає місто та спостерігає за людьми. А під скульптурою є надпис, який заставляє задуматися – «Прихожий, спинись і подумай чим твої страждання більші від моїх?»

Обходимо каплицю, щоби оглянути головний фасад, де на потемнівших від часу плитах з пісковику вирізьблені сцени Страстей Господніх.

Варто також зайти всередину каплиці і оглянути чудовий різьблений вівтар. До речі, завдяки оптичним ефектам зсередини каплиця виглядає набагато просторішою, ніж ззовні, а скульптури, що виступають зі стін, надають їй ще більшої величі.

Якщо Ви хочете відвідати каплицю Боїмів в компанії кваліфікованого гіда по Львову – маєте нагоду замовити екскурсію Львовом серед запропонованого переліку:

Opens internal link in current window"Вулицями старого Львова"

Opens internal link in current window"Знайомство з містом"

Opens internal link in current window"Фотоекскурсії Львовом"


5. Вірменська церква

   Один з найстаріших вірменських храмів Європи. Перше питання, яке виникає – звідки вірмени з’явились у Львові? Тікаючи від турків, які постійно на них нападали, вірмени почали переселятися до інших держав.

Ще в ХІІІ ст. в княжі часи вірменська колонія з’явилася у Львові. А Львів для свого захисту вірмени обрали не даремно, адже місто було дуже добре укріплене і мало важливе торгівельне значення і вірмени одразу знайшли собі чим тут зайнятися. Отож у XIV ст. побудували у Львові цей храм як головну святиню вірменської громади.

Обов’язково варто зайти всередину та оглянути чудові фрески Яна Розена на релігійну тематику. На фресках у вигляді святих та апостолів намальовані львів’яни поч. ХХ ст.

Крім того вражають романтичні дворики храму. В одному з них знімали епізоди з фільму «Д’артаньян та три мушкетери».

Рекомендуємо відвідати Вірменський собор разом з кваліфікованим гідом по Львову під час однієї з наступних екскурсій Львовом:

Opens internal link in current window"Вулицями старого Львова"

Opens internal link in current window"Знайомство з містом"

Opens internal link in current window"Фотоекскурсії Львовом"

6. Личаківське кладовище

    Або Львівський Пер-Лашез, як його ще називають. І це не за голосно сказано. Адже кожна гробниця, кожен надгробний пам’ятник тут це справжній витвір мистецтва. З самого початку кладовище вважалося елітним і тут ховали найбагатших людей. Цей статус воно зберігає й сьогодні – тут зараз ховають лише найвідоміших людей.

Поряд з могилами українських знаменитостей (Івана Франка, Соломії Крушельницької, Володимира Івасюка, Ігора Білозіра та ін.) інтерес також викликають могили невідомих людей з чудовими надгробними пам’ятниками, сповненими символізму, в яких найменша деталь щось означає.

Для незабутньої прогулянки Личаківським кладовищем пропонуємо Вам замовити екскурсію. Адже гід розповість Вам про життя та поховання відомих українських діячів та зверне Вашу увагу на найпрекрасніші пам’ятники на цвинтарі, що сповнені глибокого символізму. Личаківський цвинтар можна оглянути під час наступних екскурсій по Львову:

Opens internal link in current window"Личаківський цвинтар - перлина Львова"

Opens internal link in current window"Австрійський Львів"

Opens internal link in current window"Мандрівка Львовом на колесах"

Opens internal link in current window"Знайомство з містом"

7. Стрийський парк

        Найгарніший парк Львова. Тут можна помилуватися лебединим озером, Шевченковою вербою, прогулятися платановою, липовою, грабовою та каштановою алеями. Тут є понад 260 видів рідкісних порід дерев, серед яких сучасник динозаврів – гінко, а також тюльпанове дерево, софора японська, півонія деревовидна та бузок амурський та ін.

Стрийський парк – одне з найромантичніших місць у Львові та чудовий вибір для сімейного відпочинку. Його можна відвідати як самостійно, у вільний від екскурсій час, так і в супроводі гіда по Львову під час Opens internal link in current windowавтобусної (автомобільної) екскурсії по Львову, Opens internal link in current window"Австрійський Львів"

Opens internal link in current window"Фотоекскурсії Львовом"

Opens internal link in current window"Знайомство з містом"

8. Церква Св. Юрія

  Знаходиться на пагорбі і домінує над навколишньою архітектурою міста. До 2007 р. тут знаходилась резиденція митрополита УГКЦ. Зараз митрополит переїхав до Києва, але свого значення церква Юра для львів’яне не втратила. Та й туристів вона приваблює своїм архітектурним багатством, внутрішньою атмосферою та чудотворною іконою Теребовлянської Матері Божої, що плаче.

Є тут і крипта, де поховані митрополит Андрей Шептицький, кардинал Йосип Сліпий та ін., а також найстаріший дзвін України, відлитий 1341 р.

Церкву св. Юра можна оглянути з допомогою екскурсовода по Львову під час екскурсії:

Opens internal link in current window"Австрійський Львів"

Opens internal link in current window"Мандрівка Львовом на колесах"

Opens internal link in current window"Знайомство з містом"

9. Шляхетське казино

Будівля ХІХ ст., сучасний Будинок Вчених, а колись – місце, де коротали свої вечори не будь-хто, а депутати Галицького сейму (Львівського парламенту), що знаходився одразу навпроти. Тут вони не лише грали в карти, а й приємно проводили час в компанії …. дівчат.

Також тут знаходяться найдорожчі у Львові сходи – улюблений об’єкт для фотографування серед туристів. Саме по них ходив кардинал Ришельє у фільмі, а в цьому будинку приймав Д’артаньяна.

Цю будівлю Ви можете відвідати з кваліфікованим гідом по Львову під час екскурсії Львовом:

Opens internal link in current window"Австрійський Львів"

Opens internal link in current window"Мандрівка Львовом на колесах"

Opens internal link in current window"Знайомство з містом"

Opens internal link in current window"Фотоекскурсії Львовом"

10. Палац Потоцьких

     Резиденція найвідомішої родини польських магнатів. Ця найрозкішніша у Львові житлова резиденція була побудована у кінці ХІХ ст. у стилі французького короля Луї XIV. У палаці є 102 приміщення, Блакитний, Червоний, Камінний, Бальний зали, кабінет графа-ордината.

У радянські часи будівля слугувала Палацом урочистих подій, а зараз належить музею Львівська галерея мистецтв. На першому поверсі можна оглянути експозицію палацових залів, а на другому знаходиться виставка Картинної галареї (твори XIV-XVIII ст.).

Для того, щоб оглянути палац Потоцьких, варто скористатися послугами кваліфікованого гіда по Львову. Оглянути палац Потоцьких можна під час екскурсії по Львову:

Opens internal link in current window"Австрійський Львів"

Opens internal link in current window"Мандрівка Львовом на колесах"

Opens internal link in current window"Знайомство з містом"

Opens internal link in current window"Фотоекскурсії Львовом"


Символіка скульптур на Личаківському цвинтарі

На Личаківському цвинтарі у Львові зустрічаються різноманітні символи, які відображають смуток родичів від втрати близької людини, рід заняття людини при житті, релігію тощо.

Давайте ознайомимось з найбільш розповсюдженими символами Личаківського некрополю.

Хрест. Це символ Ісуса Христа, один з найдавніших символів християнства. Також може символізувати чотири сторони світу, птаха з розпростертими крилами. Це також символ життєвого терпіння людини. Якщо хрест зображають у колі – він називається кельтським, з трьома поперечинами, де нижня прибита навскіс – православним (верхня поперечина призначалась для імені Ісуса, середня для рук, нижня – підставка для ніг.), з трьома прямими поперечинами – папським. Часто у цвинтарній символіці хрест прикрашений розеттою – знак небесного раю. Кількість пелюсток розетти також має своє трактування: 5 – Ісус Христос і чотири євангелісти, 7 – сім таїнств церковних, 9 – кількість ангельських чинів.

Розп’ятий Ісус. У православному і католицькому світі Ісуса зображають розіп’ятого на хресті по різному. Одна з найсуттєвіших відмінностей – це зображення ніг Ісуса. Католики вважають, що Ісуса Христа припнули до хреста трьома цвяхами (по одному на дві руки та один для ніг), тому у католицькому варіанті Розп’яття, який переважає на цвинтарі, ноги Ісуса зібрані докупи, накладені одна на іншу. Православні переконані, що Ісуса розіп’яли за допомогою чотирьох цвяхів. Тому на православному розп’ятті ноги в Ісуса до Розп’яття кріпляться двома цвяхами.

Зображення святих. Увійшло в моду у ХІХ ст. Як правило, зображали святих покровителів померлих, найчастіше – Свв. Марію, Варвару, Анну, Івана, Василія, Луку.

Дуб, дерево – символ життя людини та родини. Зламане дерево – символ передчасної смерті людини, як правило молодого хлопця, який помер не залишивши по собі нащадків, а зламана гілка на дереві означає смерть члена родини.

Виноградна лоза – символ крові Господньої, Бога-Людини.

Чаша – символ страждання Христового.

Брама – ворота смерті, які ведуть до потойбічного світу і лише мертвий може через них пройти. У біблійному трактуванні – це ворота царства живих і мертвих або ворота до неба.

Плакальниці – жінки, що оплакують померлого, схиляються над урною чи лакріваріумом (посудиною для сліз) символізують жаль, скорботу за відійшовшою людиною.

Череп – доволі часто його прикрашає надпис латиною «memento mori» - «пам’ятай про смерть» - символізує скороминучість життя і плотських земних утіх.

Мак – символ вічного сну і смерті. Найчастіше зображають у вигляді маківок а бо у вінку в руках чи на голові Танатоса – ангела смерті.

Пальмове листя чи гілка – символ перемоги, цноти, нагороди за земне терпіння.

Троянда – символ вічної мудрості, в давнину вважалась символом розкоші і швидкоплинного життя. В українців – троянда символ чистих почуттів, краси.

Крилата земна куля – прикрашає поховання успішних підприємців. Вказує на купецьку вдачу.

Зламана колона – символ швидкої передчасної смерті.

Лебідь – символ поетичних здібностей та знак Аполлона.

Оплакування, пієта – оплакування померлого Ісуса, зазначаю Божою Матір’ю.

На могилах військових часто є зображення шолома, шаблі.

Сокіл – символ вірності і кохання.

Ангел смерті – Танатос – зображений у вигляді маленького ангелика або красивого юнака. Він спокійно гасить факел з полум’ям, що символізує життя людини. Зображення Танатоса є характерним для могил людей різного віку. Часто він тримає вінок з маківкою або пальмову гілку чи хрест.

Притаманним для цвинтарної символіки також є зображення тварин. Тут зображають левів – на могилах військових (уособлення сили волі, влади), пегасів показують на могилах поетів, а собак, просто як вірних друзів та відданих істот.

Також популярними є атрибути, що вказують на професію похованих людей при житті. На цвинтарі можна знайти пожежний шолом, маску, книгу, перо, диригентську паличку і навіть замок від сейфа банку.

Символіка Личаківського некрополю багатогранна і її можна пізнати лише здійснивши прогулянку у це загадкове місце. Детальніше про символіку Личаківського кладовища Ви можете дізнатись під час Opens internal link in current windowекскурсії по Личаківському кладовищі.